Hrozí firmám nebezpečí? Průzkum přinesl jasnou odpověď

Ostatní

IT sektor je klíčovou součástí většiny moderních firem. Jak je na tom ale kybernetická bezpečnost? Odpověď najdete v článku.

Kvalitní IT řešení je naprosto nezbytné, pokud chcete udržet vaši firmu v naprostém bezpečí. Zapomínat byste neměli ani na pravidelné aktualizace, bez nich by brzy vznikly další bezpečnostní díry. Jaké bezpečnostní hrozby ale podle dotazovaných firem hrozí většině společností?

Rozpočet je důležitý

Výsledky průzkumu, kterého se zúčastnily desítky firem z 42 zemí světa, ukazuje, jak rozdělená firemní kultura vlastně je. Management, běžní zaměstnanci a IT experti se totiž tradičně rozcházejí v odpovědích na položené otázky. Na jedné věci se ale dokážou shodnout všichni. A to na tom, že IT bezpečnost je pro každou firmu naprosto klíčová.

Váha tvrzení se ale neměří prázdnými slovy, ale penězi. Obzvlášť v tomto případě. Respondenti se ale shodují na tom, že navýšení rozpočtu na bezpečnost a kvalitní IT řešení bude v dalších letech nezbytné. Většina si ale nepřipouštějí, že by jejich rozpočet měl růst nějak výrazně.

Jaké jsou největší hrozby?

A jaké hrozby tedy v následujících letech mohou hrozit firmám po celém světě? Možností je hned několik, ale pojďme se zaměřit na odpovědi respondentů. Část z nich se totiž zmiňuje o tom, že největší hrozbou jsou samotní zaměstnanci. Tedy alespoň ti neproškolení a neznalí počítačové gramotnosti. Přece jen není příliš logické nechávat si nalepené vlastní heslo na obrazovce počítače, nebo stahovat programy, které neschválí IT oddělení.

Někteří dokonce tvrdí, že velkým problémem je špatné vedení a komunikace ve firmě. Nové IT řešení pro firmy kvůli dlouhému papírování a průtahům není možné zavést dostatečně rychle, což může v budoucnu způsobit nevídané problémy. Podle odborníků jsou ovšem největší hrozbou neověřené webové aplikace a výše zmiňovaní nezodpovědní uživatelé.