Používáte smajlíky – pak máte podle výzkumů mnohem víc sexu!

Zábava Ze světa

Symbol emotikonu dnes použil asi každý z nás, minimálně jednou. A je jedno, zda šlo o zamilovaného, naštvaného, spokojeného, zuřícího nebo smutného smajlíka. Stali se nedílnou součástí internetu a konverzací, ať už na sociálních sítích, v mailech nebo textových zprávách. Časopis Plos One přišel se zajímavým výzkumem!

Poukázal totiž na studii, která zjišťovala, jak souvisí používání smajlíků se sexuálním životem a také s možností a schopností navázat romantický vztah. Výzkumu se zúčastnilo víc než pět tisíc lidí a tým vědců z toho vyvodil závěry, že lidé, kteří používají často smajlíky si život umí užívat. Mnohem lépe si nacházejí partnera, navíc jejich sexuální život bývá pestřejší než u těch, u kterých je v psaných konverzacích absence smajlíků patrná.

Proč to tak je? Podle vědců právě smajlíci posílají víc signálů a emocí, než lze vyjádřit slovy. Někdo má pocit, že je díky nim zpráva lepší, jiný zase říká, že Smolík mnohdy umí zachránit konverzaci, kdy dotyčný může slova pochopit jinak, než byla myšlena.