Pracovní úraz je nepříjemný, náleží vám však za něj odškodnění

Ostatní

Když se stane pracovní úraz, tak to není nic příjemného. Malou kompenzací za vaše trápení je odškodnění, na které máte ze zákona nárok. Pokud si myslíte že ne, nebo se vás váš zaměstnavatel snaží přesvědčit, že tomu tak není, mějte na paměti následující: Každý zaměstnavatel je ze zákona povinný uzavřít pojištění pro případ své odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnanci při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání.

Nezáleží jestli jste si ho způsobili sami, váš kolega nebo selhání techniky. Vždy musíte dostat za pracovní úrazy odškodnění. Pokud je váš zaměstnavatel opačného názoru, kontaktujte zkušené právníky z 1zdravotni.cz a oni už se postarají o to, abyste dostali odškodnění, na které máte nárok. Jde o ostřílené profesionály. Bojíte se tučných poplatků za právníky? Nemusíte. Veškeré služby máte zdarma, od poradenství až po konzultace, odměnu si vezmou jen tehdy, když vše dotáhnou do zdárného konce a vy dostanete odškodnění v maximální výši. Nic tedy neriskujete.

Postupujte tak, jak se patří

Pracovní úrazy vyžadují správný postup. Když se v práci jakkoliv zraníte, vždy o tom co nejdříve informujte zaměstnavatele. Zajistěte potřebné důkazy, od fotografií až po očité svědky, kteří potvrdí okolnosti, to pro případ, kdyby chtěl jít zaměstnavatel do sporu. Poté trvejte na vypracování záznamu o úrazu, ten se dělá pro vyjednávání s pojišťovnou. Následně kontaktujte společnost na 1zdravotni.cz a to buď na webu nebo na čísle 733 60 80 91. Předáte jí veškeré podklady, ona je posoudí a domluví se s vámi na dalším postupu. Neřešte tyto věci sami, odškodnění pracovní úraz je záležitost, kterou by měli řešit advokáti, kteří umí v tomto oboru dobře chodit. Odškodnění nemusí být nízké, u vážných zranění a zranění s trvalými následky může jít o stovky tisíc nebo i miliony korun. Nenechte se zaměstnavatelem ošidit.