Oslovila vás zajímavá nabídka nové práce? Sestavte si správně motivační dopis

Ostatní

Vaše současná práce vás již neuspokojuje a přemýšlíte o její změně? Porozhlédněte se pracovním portálu cz.jobimi.com. Také si sestavte životopis, ale také vhodný motivační dopis.

Co je motivační dopis a proč je tak důležitý?

Motivační dopis představuje důležitou součást žádosti o novou práci. Společně s vaším životopisem je to první, co vás personalistovi představí. Pokud bude vhodně sepsán, může přispět k tomu, že právě vy budete pozváni do dalšího kola pohovoru a možná získáte nabízenou pracovní pozici.

Motivační dopis je potřeba vždy psát pro konkrétní pracovní pozici a pro konkrétní firmu. Motivační dopis by měl ukázat váš zájem o konkrétní nabídku práce Plzeň. Motivační dopis by měl personalistu zaujmout vašimi pracovními dovednostmi, znalostmi a zkušenostmi natolik, že vás pozve na osobní schůzku.

Jak by měl vypadat motivační dopis? Měl by být stručný a přehledný. Výstižně by vás měl charakterizovat. Personalistovi by měl přiblížit vaši osobu – vaše předpoklady, dovednosti a znalosti potřebné pro nabízenou pozici. Měl by nastínit důvody, proč vás konkrétní nabídka práce Most oslovila a proč o ni projevujete zájem.

Základní struktura motivačního dopisu

V úvodu je potřeba uvést oslovení. Jestliže je v inzerátu uvedeno jméno konkrétní osoby, mělo by být součástí oslovení. Jestliže nevíte, komu je motivační dopis určený, začněte pouze pozdravem. Dále uveďte, o jakou pozici máte zájem a kde jste se o nabízeném místě dozvěděli. Pak následují vaše předpoklady, dovednosti, znalosti a důvody, proč by měli vybrat právě vás. Zde upozorněte na své klady a ve zkratce uveďte dosavadní pracovní zkušenosti a znalosti. Další část představuje motivace – důvody, proč chcete své zkušenosti uplatnit právě na konkrétní nabízené pozici. Snažte se, aby byly důvody co nejvíce konkrétní a souzněly s obsahem nabízené pozice. V závěru je vhodné se rozloučit.