Věčné téma hubnutí – jak na to zdravou a nenásilnou formou?

Inspirace

Začněte hubnout ještě dnes, zhubněte bez námahy, stačí jíst/pít tyto pilulky/koktejl a za pár dní budete hubenější o 5/10 kilogramů. Tak nějak znějí poutače a slogany firem, které se snaží lidem nakukat, že jejich dietní plány, pilulky na hubnutí nebo speciální koktejly opravdu pomohou a díky nim budete štíhlí jako proutek. Možná ano, zhubnete, když nebudete jíst nic jiného nebo dodržovat striktně jídelníček, ale co vaše zdraví? Jak na tom bude? A co ve chvíli, kdy se vrátíte ke svému jídelníčku a životnímu stylu? Jo-jo efekt už se nemůže dočkat, až se u vás objeví. Chcete to tentokrát jinak?

Hubnutí je proces mnoha faktorů

Různé diety hoďte raději do koše a začněte jinak, zdravě a hlavně komplexně. Nestačí jen přestat jíst určité suroviny a doufat, že během chvíle zhubnete desítky kilogramů. Takhle to nefunguje. Nejdřív si vypočítejte index tělesné hmotnosti. V tom pomůže BMI kalkulačka. Zjistíte, zda máte nadváhu, trpíte obezitou nebo máte normální hmotnost. Pokud se objeví nadváha nebo obezita je potřeba s tím něco udělat. Opět musí dojít ke komplexní změně. Začít jíst pětkrát denně menší porce, dopřávat si dostatek tekutin ve formě neperlivé vody, neslazených čajů. K tomu je potřeba myslet také na pravidelný sport, alespoň třikrát týdně.

Mohou to být procházky, posilovna, kardio cvičení, jízda na kole, plavání a podobně. Na vaření se musíte soustředit, zejména pokud jste zvyklí jíst smažené a tučné věci. Zdravé recepty neznamenají, že jídlo nebude dobré nebo dokonce nebude mít žádnou chuť! Je nutno se zamyslet nad tím, co vlastně jíte. Nejste si jistí, zda jde o potravinu, která není kalorická? Vyzkoušejte k tomuto účelu kalorické tabulky. Ty vám dají přesně vědět, kolik kalorií má jaká potravina a hubnutí tak půjde zase o něco jednodušeji a lépe!