Zvukový komfort nabízí odhlučnění podlahy

Ostatní

Zvuk je mechanické vlnění, které se šíří všemi látkami a to nejen vzduchem nebo kapalinou, ale i látkami pevnými. Použijete-li lisované akustické desky, postavíte zvuku do cesty malé pěnové fragmenty. Ty jsou elastické, díky tomu se hůře rozkmitávají. Kromě toho jich je větší množství. To podporuje ztrátu energie u zvuku. Lisované akustické desky tak pohlcují zvukové vlny.

Kročejová izolace

Kročejová izolace brání vrzání, které se objevuje u starých podlah. Lisované akustické desky, které pro ni lze využít, absorbují i mírné pohyby, které se objevují při stlačení. Díky tomu brání vrzání staré podlahy. Hutná hmota desky však poskytuje i dokonalou tepelnou izolaci a to díky tomu, že brání šíření tepla.

Vrzání podlahy se objevuje s jejím stářím. Postupem času materiál pracuje a mění se. I když nová podlaha nevrže, u starých podlah se tento problém vyskytuje velice často. Týká se především podlahy vyrobené ze dřeva. Možným řešením je pak právě odhlučnění podlahy.

Vzhledem k tomu, že přestavění celé nosné konstrukce podlahy není většinou možné, je potřeba oddělit pohyb po podlahové krytině od napjaté spodní dřevěné konstrukce. K tomuto účelu je potřeba vybrat materiál, který bude pevný, ale pružný a dobře přizpůsobivý. Mezi takové patří lisované desky vyrobené z polyuretanových pěnových kousků. Ty se vkládají mezi podlahovou konstrukci – prkna či OSB desky, a povrchovou podlahovou krytinu. Tu představují parkety, plovoucí podlaha nebo dřevěné palubky. Tím oddělíme pohyb nášlapu od napjatého pohybu a eliminujeme vrzání konstrukce.

Další zdroje nežádoucího hluku

Ty se neukrývají v podlaze, ale za každou stěnou. Může se jednat o hlučné sousedy nebo třeba hluk přicházející z ulice. Pro zvukovou izolaci můžeme využít lisované akustické desky, které lze využít do jakýchkoli prostor. Jsou praktické a velmi efektivní.

Specialistu představuje web akusticka-pena.cz.