Cesta letadlem – jakých tipů a rad se držet? 1

Cestování Ostatní

Cesta na dovolenou může být pro někoho naprosto běžná, něco jako sednout do automobilu nebo například do vlaku. Není na tom nic zvláštního. A pro někoho je cesta letadlem posvátná, možná jí dokonce absolvuje poprvé. Na letišti je mumraj, doma se hrozíte toho, co si sbalit, co letadlo uveze a co naopak už vůbec ne. Cesta letadlem pro někoho může být noční můrou. Možná vyzkoušejte pár rad a tipů!

Pozor na kufry

Ideální je vybrat skořepinový, protože ten vám pomůže věci ochránit mnohem lépe, dlouho vydrží a také se dobře ovládá. Co však do něj sbalit? Vůbec se nebojte sepsat si seznam už dlouhou dobu před odletem. Průběžně jej můžete doplňovat, takže nebudete mít problém, když bude balení na spadnutí.

Měkké věci se do kufru dávají nahoru a mezi ně ty křehké věci. Těžké tašky, kosmetika a podobně, to má své místo vespod. Dejte také pozor na to, že když se kufr postaví na kolečka, mohou těžké tašky pomačkat trička. Dávejte také tekutiny do igelitových sáčků, mohou se nějak poničit a přece nechcete mít poničený celý kufr.