Cesta letadlem – jakých tipů a rad se držet? 2

Cestování

Cesta na dovolenou může být pro někoho naprosto běžná, něco jako sednout do automobilu nebo například do vlaku. Není na tom nic zvláštního. A pro někoho je cesta letadlem posvátná, možná jí dokonce absolvuje poprvé. Na letišti je mumraj, doma se hrozíte toho, co si sbalit, co letadlo uveze a co naopak už vůbec ne. Cesta letadlem pro někoho může být noční můrou. Možná vyzkoušejte pár rad a tipů!

Co s sebou na palubu?

Rozhodně peníze, doklady a cennosti! Mé kamarádce jednou ztratily kufr a ona byla bez oblečení celou dobu. Dokonce v kufru měla sluneční dioptrické brýle, které bohužel nedostala zpátky. Zkontrolujte, zda máte u sebe pas či případně občanský průkaz, zda disponujete průkazkou pojišťovny, připojištěním a dalšími důležitými věcmi. Berete-li si s sebou cennosti jako notebook, tablet a podobně, mějte je u sebe.

Myslete také na sebe, do letadla se oblékněte v několika vrstvách, protože tam ne vždycky bývá teplo. Klimatizace nemusí být po dlouhé hodiny příjemná. Mít v kabelce teplé ponožky, to je určitě velmi praktické. Můžete si vzít také svetr, protože na chvíli se zahřát, to je důležité.