Psychické zdraví je důležité – jak o něj pečovat? 2

Zdraví

Chodíte pravidelně cvičit, na pravidelné preventivní prohlídky, jíte zdravě, pečujete o svou pokožku a celkově se zdržujete ve formě, protože to je pro lidské tělo a vaše zdraví důležité. Díky tomu fungujete tak, jak potřebujete, neskolí vás hned tak nějaká nemoc. Přemýšleli jste o tom, že tělo může fungovat dobře, ale mysl pokulhává? Zaměřte se také na ni!

Střídmost je základní kámen zdraví

A to v mnoha ohledech. Co jíte, se odráží nejen na vaší náladě, ale také na tom, jak se cítíte. Když budete jíst stravu těžce stravitelnou, mastnou, tak budete unavenější, nebudete tolik pohybovat a kilogramy se budou zvyšovat. Zaměřte se na všeho s mírou. Pravidelně cvičte, jezte, dbejte na pitný režim. Nemusíte jíst vše nutně a striktně dietní, ale vyváženost je důležitá.

O pomoc si řekněte

Doba, kdy musely být ženy a muži hrdinové, vše zvládnout sami, bez pomoci druhých pominula. Není ostuda říct si o pomoc, protože když nevíte kudy kam, ostatní mohou najít východisko. Přeci také pomáháte přátelům, když to potřebují. Proč by toto nemohli udělat oni pro vás?