Listová zelenina – jaké jsou její výhody? 1

Novinky Ostatní Zdraví

Zelenina obecně je velmi důležitá pro lidské tělo, proto se doporučuje mít ji na talíři minimálně třikrát denně, ideálně ke každému jídlu. Superpotraviny je poměrně nový výraz, kterým se označují potraviny, které disponují opravdu velkým přínosem pro lidské tělo. Podle studií listová zelenina prospívá nejen tělu, ale také například mysli a psychickému zdraví. Kde může být prospěšná?

Snižuje se riziko diabetu

Cukrovka je nepříjemné onemocnění, které vás omezí více či méně. Cukrovka druhého typu a rezistence proti inzulinu, která v těle vzniká se může pojit s nedostatkem hořčíku. Hořčík proto v těle rozhodně nesmí chybět. Konzumace listové zeleniny, zejména čerstvého špenátu je skvělým pomocníkem. I taková rukola a salát z ní, který můžete připravit ke každému jídlu, disponuje hořčíkem.

Prevence rakoviny

Hned několik vědeckých studií poukázalo na možnost prevence rakoviny tlustého střeva. Lidé, kteří pravidelně konzumovali listovou zeleniny, zaznamenali nižší riziko tohoto typu rakoviny. V tomto případě konzumujte ideálně brokolici nebo květák.