Trénink a cvičení v létě není pro tělo jednoduché. Nezapomínejte na kvalitní suplementaci

Ostatní

Léto má, co se týče tréninkového procesu poměrně dost velké množství výhod, ale zároveň je v něm i celá řada zapeklitostí, se kterými je potřeba vždycky počítat. Co se týče výhod, tak bychom si mohli pochvalovat především lepší termogenezi těla a tím pádem i lepší spalování. Dokonce i přirozený cyklus lidského organismu nemá v létě potřebu schraňovat živiny.

Jenže právě termogeneze, spalování a pocení je důvodem, proč se můžeme dostat velice jednoduše do kompletní nerovnováhy, co se týče obsahu extrémně důležitých živin v našem těle. Na místě je tak v tomto případě suplementace, která tomu dokáže účinně zabránit.

Vitamíny mnohdy ignorujeme, ale je to chyba

Většina nezkušených sportovců dělá chybu v tom, že zcela ignoruje funkci a význam vitamínů. Kontroluje sice pečlivě makroživiny jako jsou tuky, bílkoviny a sacharidy, ale na mikroživiny už velice často zapomínají. Přitom jednoduché případky jako QNT vitamíny dokáží pomoci s udržením správné hladiny vitamínů. Pro opravdu aktivní sportovce je lepší i pravidelná denní dávka, ale v případě méně aktivních lidí stačí i jedna dávka vitamínů za vícero dní.

Proč je to tak moc velká chyba?

Určitě se ptáte, proč je to tak velká chyba. A že kdyby to bylo tak důležité, tak tomu všeobecní výživoví poradci dávají mnohem větší váhu. Inu přehlížení těchto hodnot můžeme bohužel zařadit mezi ty opravdu největší problémy. Jednoduché přípravy, jako zmíněné vitamíny, nebo QNT iontové nápoje ale dokáží vyrovnat hladinu vitamínů rychlou a chutnou cestou.

Problém je to proto, že zatím co makroživiny jsou zodpovědné za stavbu našeho těla, tak mikroživiny jsou vedle toho zodpovědné za funkci všech procesů uvnitř. Bez nich nebude kvalitní regenerace, kůže, ani růst vlasů nebo třeba nehtů.

Podpořte regeneraci aminokyselinami

Vytížené tělo v létě mnohdy nestíhá přirozené regenerovat. Cestou ke zlepšení je QNT BCAA 8500. BCAA je zkratka pro aminokyseliny, které naše tělo vytváří přirozeně. Jsou zodpovědné za regeneraci a rozvoj svalstva. Jenže ve stravě jich mnohdy přijímáme málo a tělo je nestihne vyrobit v adekvátním množství k fyzické námaze. V takovém případě je suplement jedinou cestou.