Listová zelenina – jaké jsou její výhody? 2

Zdraví

Listová zelenina – jaké jsou její výhody? 2

Zelenina obecně je velmi důležitá pro lidské tělo, proto se doporučuje mít ji na talíři minimálně třikrát denně, ideálně ke každému jídlu. Superpotraviny je poměrně nový výraz, kterým se označují potraviny, které disponují opravdu velkým přínosem pro lidské tělo. Podle studií listová zelenina prospívá nejen tělu, ale také například mysli a psychickému zdraví. Kde může být prospěšná?

Vzpruha pro vaše srdce

Co se listové zeleniny a posily srdce týče, sáhněte po římském salátu. Ten má totiž v sobě nejvíc vlákniny a kyseliny listové. Obojí je pro lidské tělo důležité, pomáhá posilovat srdce, snižuje se riziko onemocnění srdce, kardiovaskulárních chorob nebo se také snižuje možnost vzniku infarktu.

Posila pro vaši mysl

Listová zelenina má podle neurologů z Ameriky pomáhat posilovat paměť a mysl obecně. Ti, kteří jedli listovou zeleninu minimálně jednou denně zaznamenávali lepší výsledky, protože jim to podle odborníků lépe myslelo. Paměť a mysl těch, kteří listovou zeleninu nejedli, nebyla tak dobrá, podle dlouhodobých záznamů se postupně zhoršovala.