Listová zelenina – jaké jsou její výhody? 3

Zdraví

Zelenina obecně je velmi důležitá pro lidské tělo, proto se doporučuje mít ji na talíři minimálně třikrát denně, ideálně ke každému jídlu. Superpotraviny je poměrně nový výraz, kterým se označují potraviny, které disponují opravdu velkým přínosem pro lidské tělo. Podle studií listová zelenina prospívá nejen tělu, ale také například mysli a psychickému zdraví. Kde může být prospěšná?

Péče o zrak a oči

Také vám doma říkali, že máte jíst mrkev, protože pomáhá vašim očím? Podobně funguje také listová zelenina, vysoký podíl karotenoidů napomáhá chránit oči před různými nemocemi a poškozeními. Umí filtrovat paprsky, které mohou vznikat při sledování monitorů televize, počítačů a podobně. Listová zelenina snižuje možnost vzniku šedého zákalu a bojuje proti pomalému zhoršování zraku.

Rakovina prsu

Podobně jako rakovina tlustého střeva, také rakovina prsu je velmi ošemetné onemocnění. O listové zelenině se v této souvislosti hovoří jako o naději. Pacientky, které konzumovaly jednu misku řeřichy denně, zaznamenaly zpomalení růstu rakovinných buněk.