Psychické zdraví je důležité – jak o něj pečovat? 3

Zdraví

Chodíte pravidelně cvičit, na pravidelné preventivní prohlídky, jíte zdravě, pečujete o svou pokožku a celkově se zdržujete ve formě, protože to je pro lidské tělo a vaše zdraví důležité. Díky tomu fungujete tak, jak potřebujete, neskolí vás hned tak nějaká nemoc. Přemýšleli jste o tom, že tělo může fungovat dobře, ale mysl pokulhává? Zaměřte se také na ni!

Dělejte to, co máte rádi

Neznamená to, že budete v životě dělat jen to, co máte rádi, někdy hold člověk musí skousnout i to, co rád nemá, ale dělejte si radost. Drobnostmi, například procházkou, návštěvou přátel, rodiny, užijte si jedinečné chvíle s lidmi, které máte rádi. Zapracujte na svém vztahu, pokud vás nebaví, udělejte s tím něco. Nejste v práci spokojení? Zamyslete se nad povýšením nebo změnou.

Přijmout sebe sama

Ne každý umí všechno. Někdo má dobrý přehled v muzice, jiný umí zorganizovat party, další je skvělý v matematice a jiný umí připravit výborné jídlo. Každý jsme jiný, umíme něco neobyčejného. Je lepší přijmout se takoví, jací ve skutečnosti jsme. Hned to zvedne sebevědomí a budete se cítit lépe.