Naučte se vybírat pneumatiky správně

Ostatní

Proč je správný výběr pneumatiky důležitý? Pneumatiky výrazně ovlivňují jízdní vlastnosti a vaší bezpečnost. Mnoho lidí neví, jak je správně vybrat a tuto činnost často nechávají na autoservisech. To ovšem neznamená, že vám v autoservisu vyberou kvalitní pneu a už vůbec ne za výhodné ceny. Stále populárnější volbou je výběr pneu ve specializovaných eshopech.

Vybíráme pneu

K výběru je vhodné zvolit eshop, který má dostatek zkušeností a nabízí pouze kvalitní značkové modely. Ideální volbou eshop PneuOk.cz. Najdete zde důležitý nástroj, který vám s výběrem pomůže a sice konfigurátor. S ním si mohou pneumatiky vybrat i méně zkušení řidiči. Jednoduše vyberete vhodné parametry a následně se vám zobrazí vhodné pneumatiky pro vás vůz. Pořídit zde můžete letní, zimní i celoroční pneumatiky. Web je také zdrojem mnoha důležitých informací, které vám poradí s výběrem, skladováním aj. Také se zde publikují testy pneumatik, takže se můžete podívat, které pneumatiky mají nelepší hodnocení a jsou předpokladem, že vám zaručí nejbezpečnější jízdu a skvělou ovladatelnost vozu. Můžete si vybírat pneumatiky pro osobní, ale i nákladní vozy a dokonce se vám nabízí i kompletní kola.

Výběr alu kol

Kromě pneumatik se eshop zaměřuje i na alu kola. Jejich popularita rok od roku roste. Na rozdíl od plechových disků vypadají na každém voze skvěle, není potřeba je zakrývat poklicemi a stanou se úchvatnou dekorací auta. Důvodem pořízení však není jenom vzhled, ale i zlepšení jízdních vlastností. Alu kola lépe odvádějí teplo od brzd i od pneumatik. Jelikož jsou tato kola lehká, budete mít menší spotřebu, lepší akceleraci a také jsou odolnější proti nárazům a poškození. Vyžadují minimální údržbu a nabízí se vám v mnoha krásných provedeních. Stejně jako pneumatiky, i alu kola si snadno vyberete pomocí konfigurátoru.