Cestování na občanský průkaz – kde všude můžete vycestovat? 3

Cestování Inspirace

Jste takovými typickými last minute cestovateli? Najednou se rozhodnete, že by to chtělo někam vyrazit, užít si moře nebo se plahočit po památkách a zkoumat, jaká kultura kde je. Nebo jednoduše neřešíte při nákupu zájezdu, zda máte platný pas nebo nemáte. A najednou, když už se dovolená blíží, nevíte, zda vám jej vystaví narychlo, případně kam vyrazit na občanský průkaz a přesto si dovolenou užít?

Nemůžete pas najít nebo vám prošla platnost? Některé země nebazírují na cestovním pase, takže si vystačíte jen s dokladem totožnosti, s občanským průkazem. Kam můžete zavítat za památkami?

Belgie – konstituční monarchii můžete navštívit také na občanský průkaz. Navštívit můžete vlámské města, například Burgg, vyzkoušet výborné belgické vafle nebo belgickou čokoládu. Navštívit můžete Královský palác, budovu Grande Place nebo Rubensův dům v Antverpách.

Dánsko – země v severní Evropě je podle některých nejšťastnější zemí na světě. Za zmínku stojí jistě Kodaň, kde najdete sošku Malé mořské víly, najdete zde spoustu kulturních akcí, muzeum námořní plavby, hrad Kronborg. Dánsko je ráj cyklistů.