Na co se zaměřit při hledání nové práce?

Inspirace

Nejen absolventi, kteří si hledají své první zaměstnání, ale i ty, kdo chtějí zaměstnání změnit nebo o něj přišli a hledají si nové, by si měli, než se pro některou z nabídek rozhodnou, uvědomit několik důležitých faktů.

Co je pro vás při hledání práce důležité?

Samozřejmostí je finanční stránka, která však souvisí s dalšími hledisky. Nejprve je potřeba si ujasnit, kam by měla směrovat vaše profesní kariéra, v případě mladší generace je důležité i hledisko možného pracovního i kariérního postupu, které by měla nabídka práce Přerov umožňovat. Pro většinu z nás je důležitá také jistota pracovního místa. Jak ji ale zjistíte? Jednou z možností je si svého potenciálního zaměstnavatele prověřit. Jak dlouho již na trhu působí, jaké má reference, jaké má aktivity. V dnešní době je, díky internetu, celá řada informací dostupných. Není tedy problém nějaké získat. Ideální však je pokud znáte někoho, kdo ve společnosti pracuje již delší dobu a některé informace tak můžete získat od něj.

Další hledisko, které může nabídka práce Kladno ovlivnit, je dojíždění. Pokud budete případně do zaměstnání jezdit autem, zjistěte si předem, jaká je cesta a zda se vám nevyplatí spíše cestovat hromadnou dopravou. V případě dojíždění autem je směrodatná také možnost parkování. Je parkoviště poblíž nebo není možnost parkování? V případě, že se rozhodujete mezí jízdou automobilem a hromadnou dopravou, si spočítejte jízdé a cenu, kterou utratíte za pohonné hmoty za měsíc.

V současné době jsou lákadlem i firemní benefity, mezi něž patří příspěvek na stravování, prémie, dovolená navíc, flexibilní pracovní doba či občasná práce z domova a u některých profesí i služební automobil nebo telefon.

Vzhledem k tomu, že v zaměstnání trávíme dosti času, důležitým aspektem je i pracovní prostředí. První dojem je často ukazatelem pracovní atmosféry. Působí na vás budoucí kolegové spokojeně, nebo se jeví vystresovaně? Podobnou náladu totiž budete mít, pokud na dané místo nastoupíte, pravděpodobně i vy.

Na koho se při hledání práce obrátit?

Velkou výhodou je a pomocníkem je internet. Naleznete zde řadu pracovních portálů s nabídkou volných pracovních míst. Patří mezi ně i pracovní portál HitPrace.cz. Volné pracovní pozice jsou zde uspořádány nejen podle oblastí, ale také podle oborů lidské činnosti.