Proč si do svého domova pořídit laminátovou podlahu?

Inspirace

Laminátové podlahy se těší v poslední době velké oblibě a to hned z několika důvodů.

Odolné, levné a snadno udržovatelné laminátové podlahy jsou skvělou volbou pro místa s vysokým provozem. Přečtěte si více o laminátových podlahách a zjistěte, zda se hodí do interiéru vašeho domova.

Snadná instalace

U laminátových podlah je instalace obvykle velmi jednoduchá. Většina produktů bude mít systém typu „click together“, které jednoduše zapadnou na své místo jako dětská hračka. Jiní mohou vyžadovat použití malého množství lepidla, aby bylo zajištěno na místě. To ovlivňuje cenu, protože vám dává možnost dělat práci sami, což účinně eliminuje další náklady spojené s najímáním odborníků.

Životní cyklus

U jakékoli podlahy nemůžete myslet jen na cenu v době instalace. Musíte také zohlednit, jak dlouho materiál vydrží a jak dobře vydrží v konkrétním prostředí. U laminátových podlah kupujete relativně dočasný produkt, který se postupem času opotřebovává a musí být vyměněn. To znamená, že to nemusí být tak nákladově efektivní jako jiné prémiovější možnosti.

Další věcí, kterou je třeba vzít v úvahu ohledně životního cyklu laminátových podlah, je to, že když je třeba materiál vyměnit, je relativně snadné jej odstranit. U lepených výrobků nebo s hřebíky budete často muset udělat hodně práce nebo najmout dodavatele, abyste se zbavili staré povrchové krytiny. Laminát však lze jen jemně vytáhnout nebo vypáčit, takže podklad pro další použití zůstane dokonale neporušený.

Pokud chcete zjistit více, mrkněte na web floor-experts.cz, kde objevíte i jiné typy kvalitních podlah.

Údržba

Čištění laminátových podlah by mělo obecně vyžadovat pouze pravidelné zametání, vysávání nebo vytírání. Pro intenzivnější režimy čištění lze použít velmi jemný mýdlový a vodní roztok k jemnému čištění nebo vytírání konkrétních oblastí. Nesmíte však dopustit, aby se voda tvořila v kalužích, nebo dlouhodobě stát na povrchu podlahy, protože by to mohlo způsobit zákeřným způsobem poškození.

Laminátové podlahy jsou skvělou, nízkonákladovou a nenáročnou údržbou pro různé prostory. Postupem času se však opotřebovávají a jsou náchylné k poškození vodou, proto je instalujte pouze na místa pro ně určená.