Nestabilní internet je s námi minulostí

Ostatní

Ačkoliv mnoho lidí považuje rychlý a stabilní internet za samozřejmost, mnoho lidí prožívá s internetem hotové peklo. Stahování filmu se jim v půlce přeruší, videa se jim sekají a online hry ve vyšším rozlišení je skoro nemožné hrát. Pokud máte s internetem problémy, váš poskytovatel by je měl rychle vyřešit, také by vám měl zajistit takovou rychlost internetu, jakou vám garantoval.

Trh poskytovatelů internetu je neuvěřitelně bohatý, můžete si vybrat z tisíců poskytovatelů, od těch malých lokálních až po velké národní a nadnárodní firmy. Někteří lidé mají problém s malými poskytovateli, jiní si stěžují na ty velké, že jim nepomáhají s řešením jejich problémů. Není to sice pravidlem, ale menší poskytovatelé více dbají o klienty, snaží se často zaujmout klienty tím, že nabídnou individuální přístup a rychlé řešení problémů. Větší poskytovatelé zase dokáží často nabídnout nižší ceny a výhodnější tarify, které obsahují třeba i internetovou televizi a další služby. Mnoho lidí má internet zajištěný již řadu let a nikdy nezaznamenali problém, takto by měl internet od spolehlivého dodavatele fungovat. Ať už jsou vaše zkušenosti jakékoliv, pokud s myslíte, že váš internet není dostatečně rychlý, měli byste vyzkoušet měření rychlosti internetu.

Jaká je rychlost vašeho internetu?

Pokud chcete znát rychlost internetu, přejděte na internet speed a spusťte test. Měření trvá jen pár sekund a následně se vám zobrazí, jaká je u vás rychlost stahování dat, rychlost nahrávání dat a také, jaká je odezva v ms. Hned tak zjistíte, jestli je daná rychlost dostatečná nebo ne. Pokud spokojení nejste měli byste se obrátit na svého poskytovatele, aby zjednal nápravu nebo si můžete zajistit jiného poskytovatele, který vám zajistí vyšší rychlost i cenu. Vždy se nejprve podívejte na srovnání poskytovatelů, abyste vybrali tu nejvýhodnější možnost.